Jdi na obsah Jdi na menu
 


RECENZE HRY AMERICA'S ARMY

Nestává se často, že by propagační hra k sobě poutala mnoho pozornosti. Většinou proto, že když je hra propagační, bývá také nízkorozpočtová, což se v mnoha případech rovná výrazu nekvalitní. Nicméně v případě America's Army (AA:SF) tomu bylo trochu jinak, celý projekt je totiž vyvíjen pod křídly jedné z největších a bezesporu nejpodivnějších :o) organizací na světě - samotné U.S. Army. Hra má sloužit jako propagační materiál a usnadnit nábor nováčků, kteří si budou moci touto elektronickou formou ozkoušet roli vojáka, jedné z mnoha zpracovaných reálných jednotek. Vojsko si od této hry slibuje zvýšení zájmu mladých mužů a žen o službu a dává všem možnost trochu nakouknout pod pokličku této obrovské mašinérie, se kterou se velikostí mohla měřit snad jen bývalá armáda bývalého SSSR. Dlužno dodat, že to je poprvé, co někdo takovýto záměr realizoval. Využití technologií počítačových her pro různé simulátory není nové (ani naopak), ale tyto trenažéry byly většinou určeny pro interní použití, nebo pro klasický prodej jako komerční tituly.

Tím narážíme na další zajímavost AA:SF - je totiž (jako každý správný reklamní materiál) šířena zdarma - což jistě mnohé zelené srdce potěší, zvláště když je tu možnost (respektive nutnost) hrát hru po internetu. Právě rozvoj internetového hraní hodně omezil nelegální kopírování her, častou povinností vlastnit pro online hraní unikátní číslo. To v případě AA:SF odpadá, postačí, když seženete dostatečně rychlé připojení a hru si stáhnete.K faktu že tato hra je zcela zdarma, se váže jedna velmi zajímavá informace.Po nainstalování AA:SF do PC nejste majiteli této hry ale užíváte ve svém počítači půjčený majetek US ARMY.Hra je publikována s označením FREE tudíž nevlastníte práva k tomuto softwaru ale půjčujete si ho. Tím jsou ohroženi podvodníci (Cheateři) kteří se různými prográmky které používají k dosažení lepších výsledků, dopouštějí federálního zločinu za poškozování majetku US ARMY.

Hra je postavena na Unreal enginu a je poměrně nenáročná, jak na hardware, tak na rychlost internetu. Základem úspěchu v této hře a zvyšováním HONOR (systém hodnocení hráče) je hra v teamu. Právě tým je základem této hry, stejně, jako je základem funkčnosti (nejen) americké armády. Musíte dávat velmi dobrý pozor, jak se vaše jednotka pohybuje a nemá moc cenu se odtrhnout a jít něco kutit na vlastní pěst. Hrdinství je poslušnost, asi tak bych to shrnul. Jedná se o velmi realistickou simulaci boje. Pohyb vojáků je propracovaný, jsou k dispozici až tři rychlosti pohybu (chůze, běh, sprint) a tři polohy (sed, klek, leh). Pokud se plazíte, nevidíte logicky zbraň, protože plazit se a zároveň mířit "s M16" moc nejde. Stejně tak zapomeňte na střílení v běhu, ze žebříku atd. Hra se prostě snaží o realističnost na každém kroku, což jí jde k duhu. Hra skýtá množství sympatických detailů. Například podobně zpracovaný systém zranění, jedna kulka vás může zabít, ale i zranit a zranění se pak odrazí na vašich schopnostech. Zhorší se míření, zpomalí pohyb - prostě tak jak by to mělo být. Střelba se také nese v tomto duchu - je možné střílet jednotlivé rány, nebo dávky po třech. Střílet lze i přes mířidla, což zmenší přehled o tom, co se děje kolem vás, ale zase s sebou nese zpřesnění zásahů. Zajímavostí jsou i granáty, které mají dva módy - můžou být odjištěny při odhození, nebo již v ruce. Nudit se rozhodně nebudete a s přibývajícím časem a počtem absolvovaných misí se bude vaše pozice v týmu zlepšovat. Nespornou výhodou je uložení vašeho profilu na hlavním serveru hry - ten se pak nahraje, a? již se připojíte k jakémkoliv ze serverů, roztroušených po světě. Dalším plus mají autoři za zaznamenávání škodivců. Ti co onlinovky hrají, jistě ví o čem mluvím. Nezřídka se vyskytne nějaký naprostý idiot, který začne střílet vlastní tým a kazit tak hru. V AA je o to postaráno snižováním dosažených bodů a tím i HONORU. Občas se náhodou stane, že někoho zraníte granátem, ale každé toto pochybení se do vašeho profilu zaznamená a pokud přesáhne určitou hranici, půjdete do basy. Avšak najdeme zde i jednu nepříliš šikovnou věc. Oba týmy reprezentují U.S. Army, avšak protistranu vidí jako teroristickou jednotku vyzbrojenou AK47. Je to však daň propagandistickému zaměření hry, jedná se přeci o náborový prostředek americké armády a ne teroristů. America's Army vypadá velmi dobře a nadějně. Pokud tedy chcete alespoň virtuálně nakouknout pod pokličku U.S. Army a máte k zelené kladný vztah, neváhejte a určitě po America's Army: Special Forces sáhněte, nebudete litovat.

NÁROKY NA HARDWARE
Procesor: min. 900 Mhz RAM: 256 MB Grafika: min. GE Force 2,ATI RADEON 128PRO HDD: cca. 1,6 GB volného místa na disku Připojení: 56 kb/s a více.

 

Náhledy fotografií ze složky Obrazky z AA

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Get Your Blood Apply pressure on Checked

(Aneigeeffevoro, 9. 10. 2018 8:40)

Torsion bras de quelqu'un est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre coeur bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/achat-cialis-20-mg/